Ekstre Taksitlendir

Nasıl ödeyeceğim demeyin, borcunuzu Miles&Smiles Garanti kredi kartınız ile taksitlendirin!

EKSTRE TAKSİTLENDİR

Alışverişlerinizi rahatça yapın, ekstrenizi taksit taksit ödeyin!

Garanti BBVA kredi kartlarınızın ekstrelerini, Ekstre Taksitlendir ürünümüzü kullanarak 6 eşit taksitle ödeyebilirsiniz. Ekstrenizi 6 taksite bölüp, ödemelerinizi rahatlatmak için aşağıdaki kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı

Kartlar > Kredi Kartlarım adımından Borç Ödeme alanında yer alan Ekstre Taksitlendir adımından veya Kredi Kartlarım adımında yer alan Ekstre Taksitlendir butonu ile açılacak sayfadan Ekstre Taksitlendir talebinde bulunabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333

"Ekstremi taksitlendirmek istiyorum" dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek istediğiniz kredi kartınızın ekstresi için Ekstre Taksitlendir talebinde bulunabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubeleri

Garanti BBVA Şubeleri'ne kimliğiniz ile gelip Ekstre Taksitlendir talebinizi iletebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

 • Ekstre Taksitlendir, ekstre borcunun minimum tutarının ödenmesi sonrasında kalan borç tutarının içerisindeki taksitlendirilebilir kısmının bir sonraki ekstre döneminden başlayarak 6 eşit taksit olacak şekilde, gelecek 6 ekstre dönemine dağıtılmasıdır.
 • Ekstre Taksitlendir'den yararlanmak için hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinden 1 gün öncesi arasında başvurunun yapılması ve bu tarih aralığında ekstrenin asgari borcunun ödenmesi gerekmektedir.
 • Ekstre Taksitlendir başvurusu ile, asgari tutar ödendikten sonra, en az 100 TL ile en fazla 100.000 TL arasındaki bakiyeler taksitlendirilebilir.
 • Dolar ve Euro ekstreleri taksitlendirilemez.
 • Bu hizmet karşılığında taksitlendirilen bakiye üzerinden aylık faiz oranı %4,25 uygulanacaktır. (KKDF ve BSMV hariç)
 • Ekstre Taksitlendir talebi onayladıktan sonra iptal işlemi yapılamaz.
 • Ekstre borcunun bir kısmının ödenmesi halinde taksitlendirilebilir bakiyeden kalan bakiye üzerinden faiz ve taksit hesaplanacaktır.
 • Ekstre Taksitlendir başvurusu sırasında kredi kartının gecikme veya takip statüsünde olmaması gerekmektedir.
 • Ekstre taksitlendir işlemi, hem müşteri hem de kart bazında yılda en fazla 3 kez yapılabilmektedir.
 • Ekstresi taksitlendirilmek istenen kart asıl veya ek kart olabilir fakat başvuru SMS ile yapılıyorsa gönderilen GSM numarasının asıl kartın sistemdeki kayıtlı cep telefonu olması gerekmektedir.
 • Ekstre Taksitlendir özelliğine ait detaylar, yapılan ekstre ödeme işlemi için Ekstre Taksitlendir - Ödeme; taksitlendirilen bakiye için Ekstre Taksitlendir(X/Y) ve uygulanan faiz için Ekstre Taksitlendir Faizi açıklamaları ile ekstrede yer alır.

Taksitlenebilir Tutar nedir?

 • Yasal mevzuat gereği, ekstre borcunuzun içinde yer alan telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki gibi herhangi bir mal ve hizmet içermeyen ürün alımları işlemleri taksitlendirilebilir tutar kapsamına giremez. Yani yasa gereği taksitli yapılamayan alışverişler, Ekstre Taksitlendir kapsamında da taksitlendirilemez.
 • Kuyum, elektrik-elektronik eşya ve bilgisayar harcamalarınız taksitlendirilebilir tutar kapsamında değildir. Yani yasa gereği 6 aydan az taksitlenebilir alışverişler de Ekstre Taksitlendir kapsamında taksitlendirilemez.
 • Ayrıca, taksitli olarak yapılan alışveriş ve nakit işlemlerinin ekstredeki taksit numarası 6'dan büyük olan yani ekstreye 7'inci veya daha büyük olan taksiti yansımış işlemler taksitlendirilebilir tutar kapsamına giremezler.
 • Yukarıda belirtilen kurallar haricinde kalan taksitli veya peşin işlemler Ekstre Taksitlendir kapsamında taksitlendirilebilir tutar içerinde yer alabilir.